10 kwi 2014

Omegamed dla dzieci

Pewnie większość z was wie, że moja młodsza córka jest alergiczką i ma astmę. Starsza córka jest w trakcie badań alergicznych szukamy winnego alergii.
Więc omegamed jest jak najbardziej na miejscu u nas :)Niestety u coraz większej liczby dzieci zaczyna być wykrywana astma i alergia, z reguły występują one razem.

Dlatego na podstawie najnowszych badań naukowych i przy wsparciu najlepszych specjalistów opracowano Omegamed® Baby+D.
Przyjmując Omegamed® Baby+D, dziecko otrzymuje zalecane, precyzyjne ilości DHA i witaminy D. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko infekcji, alergii i astmy u dziecka nawet o ponad 70%*.
Wszystkie preparaty Omegamed zawierają unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®), dzięki czemu są bardzo dobrze tolerowane.
Dla niemowląt i dzieci w celu:
  • zmniejszenia ryzyka infekcji, alergii i astmy u dziecka,
  • wspomagania prawidłowego rozwoju dziecka, w szczególności mózgu i wzroku,
  • profilaktyki krzywicy.
DHA i witamina D w saszetce  pozwala na precyzyjne podawanie zalecanej, dziennej porcji niezbędnych składników.
Co wyróżnia Omegamed® Baby+D:
• odpowiednia zawartość DHA i witaminy D, dwóch niezbędnych składników, które zgodnie z zaleceniami powinno dodatkowo przyjmować każde dziecko. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko infekcji, alergii i astmy u dziecka nawet o ponad 70%*.
DHA jest ważnym składnikiem budulcowym komórek  nerwowych  i  siatkówki  oka.  Wspomaga  prawidłowy  rozwój układu nerwowego dziecka, w szczególności mózgu i wzroku, wpływa na  prawidłowy  rozwój  ostrości  widzenia. Omegamed® Baby+D zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®), który zmniejsza ryzyko alergii i astmy u dziecka o ponad 70%*. Bardzo trudno zapewnić dziecku odpowiednią ilość DHA w codziennej diecie. Dlatego tak ważna jest dodatkowa podaż tego składnika.
Witamina D, zwana słoneczną witaminą ma wielokierunkowy, korzystny wpływ na zdrowie. Zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój układu kostnego, zapobiega krzywicy oraz wzmacnia naturalną odporność dziecka. Niedobory witaminy D mogą wystąpić u dzieci, zwłaszcza w okresie niedostatecznej ekspozycji na słońce (jesień-zima) oraz latem  w przypadku stosowania kremów z filtrem UV.
• zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®), dzięki czemu jest bardzo dobrze tolerowany.
Zalecana dzienna porcja:
Zawartość 1 saszetki dziennie
W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.
Sposób użycia:
Końcówkę saszetki należy oderwać w zaznaczonym miejscu. Następnie zawartość saszetki rozpuścić w letnim płynie (najlepiej w mleku). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.W naszej rodzinie niestety astma jest uwarunkowana raczej genetycznie od mojej strony to dwa pokolenia z astmą plus do tego mój mąż ma astmę. Więc jak widać obciążenie dość konkretne, myślę jednak że u dzieci których astma występuje na alergicznym omegamed pomoże a na pewno nie zaszkodzi. 
Omegamed pakowany jest w saszetki więc nie ma problemu z zabraniem ze sobą gdzieś w trasę, nic nam się nie rozsypie. Smak nie jest wyczuwalny w piciu małe dzieci na pewno nie zauważą różnicy w smaku czy wyglądzie. Antosia bez problemu wypija herbatę z dodatkiem a przy Michasi już jest problem bo ona anty lekowa i każda zmiana w smaku bądź wyglądzie jest już podejrzana i od razu dyskwalifikuje picie czy jedzenie.*UWAGA! Efektów nie należy odnosić do innych preparatów o podobnym składzie. Badanie zostało przeprowadzone na Life’s DHA® zawartym w Omegamed.
*Birch E.E. i wsp. Journal of Pediatrics 2010.

3 komentarze: