29 mar 2014

Revitax -Serum na porost włosów

Od zawsze włosy były dla mnie bardzo ważne, nie szalałam z częstym farbowaniem, gdy rozjaśniałam lub farbowałam starałam się jak najmocniej je odżywiać, żeby pozostały zdrowe, błyszczące i gęste. Niestety... Farbowanie, dwie "szybkie" ciąże, stres, dieta, to wszystko osłabiło moje włosy, zaczęły wypadać garściami, borykam się z problemem nawracającego łupieżu. Najbardziej boli wypadanie, na szczotce często znajduję "pliki" włosów, dosłownie jakbym wyrwała sobie dziurę na głowie, przeraża to i stresuje...
Kiedy dostałam do przetestowania Revitax Twój system na porost włosów od razu zabrałam się za testowanie...


 Zestaw na porost włosów Revitax System

Kilka informacji o produkcie (zaczerpnięte ze strony www.sklep.natko.pl)

Revitax oferuje nowatorską, opatentowaną kombinacje substancji, które przeciwdziałają przejściowemu, hormonalnemu oraz genetycznemu wypadaniu włosów. Dzięki specjalnemu nośnikowi substancji aktywnych preparat wnika głęboko w struktury skóry głowy, przez co bezpośrednio oddziaływuje na cebulkę włosa.
 
Pobudza porost włosów.
Zapobiega wypadaniu włosów.
Wzmacnia cebulki włosów.
Pielęgnuje.

Główne składniki zawarte w Systemie Revitax to:
Kofeina- wydłuża fazę wzrostu włosa, zwiększa ukrwienie w naczyniach krwionośnych.
Biotyna - wspiera syntezę keratyny.
Oktan witaminy E- jest przeciwutleniaczem, chroni przed zanikaniem keratyny.
Witamina E - podnosi ukrwienie, wzmacnia cebulki włosów.
D-Pantenol-zwiększa elastyczność i gęstość włosów.

REVITAX Serum na porost włosów


 REVITAX Serum na porost włosów   zawiera opatentowaną, innowacyjną formułę substancji czynnych, które mają za zadanie zmniejszać przejściowe, dziedziczne czy też hormonalnie uwarunkowane wypadanie włosów , a zarazem wspomagać porost włosów.
REVITAX Serum  jako cel główny stawia sobie zahamowanie negatywnego, niszczącego wpływu hormonu DHT (dihydrotestosteron) na cebulki włosów. Jeżeli w skórze głowy  znajduje się wysoki poziom DHT , a dodatkowo występuje jeszcze nadwrażliwość na jego obecność, następuje skrócenie fazy wzrostu włosa, a w końcowym tego efekcie łysienie. 
Serum Revitax przeciwdziała postępującemu zanikowi jeszcze aktywnych cebulek włosów. Cebulki włosów po wypadnięciu włosa wykazują jeszcze przez jakiś czas aktywność i mogą zostać przez stosowanie Revitax Serum ponownie pobudzone do pracy.

Pożądane działanie Serum Revitax , czyli widoczny porost włosów jest zauważalny po ok. 4-6 tyg. regularnego stosowania. (Jeśli cebulki włosów obumarły jest już niestety za późno)
- Revitax Serum dzięki opatentowanemu nośnikowi substancji w nim zawartych wnika głęboko w strukturę skóry głowy umożliwiając pożądane oddziaływanie na cebulki włosów  aż do 24 godz. po zastosowaniu.
-  Zapobiega przedwczesnemu wypadaniu włosów i przyspiesza tempo ich wzrostu .     
-  Zwiększa aktywność cebulek włosów, a opatentowana kombinacja składników działa naprawczo w miejscach problemowych.
-  Dzięki regularnemu stosowaniu Szamponu Revitax i Serum Revitax cebulki włosów pozostają aktywne, fazy wzrostu włosów staja się dłuższe niż genetycznie przewidziane.
 REVITAX Serum uzupełnia codzienną pielęgnację włosów obciążonych ryzykiem przedwczesnego łysienia oraz nadmiernego wypadania włosów.
Aby zoptymalizować działanie serum najlepiej stosować wieczorem. Działanie substancji aktywnej sięga do 24 godzin po użyciu i uderza dokładnie w te części włosa, które wymagają intensywnego pobudzenia.

Stosowanie REVITAX SERUM: Przy problemach ostrych należy codziennie, najlepiej wieczorem nanieść aplikatorem przedziałami na skórę głowy, a następnie lekko wmasować. Nie spłukiwać. Pierwsze efekty pojawią się po około 6 tygodniach. Potem można stosować nadal jak dotychczas lub zredukować do 2 - 3 razy na tydzień.


Moje odczucia

Po używaniu zestawu przez 3 tygodnie , niewiele można jeszcze powiedzieć. Do tej pory nie zauważyłam przyspieszonego porostu włosów czy odrastania przerzedzonej czuprynki. Włosy jednak są mocniejsze, wydają się "pełniejsze", są miękkie i nie puszą się.Serum jest wodniste dzięki czemu dobrze rozprowadza się na skórze głowy. Łatwo je wmasować.
Używam go 3 razy w tygodniu, pozostawiając na skórze 3-4 godziny (myję włosy wieczorami więc odpada pozostawienie go na całą noc). Staram się stosować go w dni kiedy myję włosy szamponem Revitax, aby stosować cały zestaw.

Póki co za wcześnie na dokładną analizę Systemu, nie widać jeszcze efektu porostu włosów. Na pewno zmniejszył się u mnie problem łupieżu, skóra głowy nie swędzi. Włosy są mocniejsze, wyglądają zdrowiej. Myślę, że przy regularnym stosowaniu zestaw może spełnić moje oczekiwania i pomóc mi zwalczyć problem wypadania włosów.

Nie poddaję się więc i walczę dalej :)

Podsumowanie 6 tygodniowej walki w następnym poście wraz z recenzją szamponu Revitax.

Nie zamierzam rezygnować z kuracji, po pełnych 6-ciu tygodniach przejdę zapewne na mycie głowy szamponem dwa razy w tygodniu i kurację serum raz w tygodniu, aby podtrzymać efekty i wzmacniać włosy. Chętnie dopieszczę moją głowę, aby włosy rosły mocne i zdrowe - dzięki nim na prawdę czuję się dużo lepiej, pewniej:)Zapraszam do sklepu Natko oraz na FB4 komentarze:

  1. bardzo ciekawie wygląda :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zastanawiam się właśnie nad nim ;) ale nie wiem czy warto skoro nie widać zbytnio efektów eh

    OdpowiedzUsuń
  3. Na mnie zaczęło działać po ok.4-5 miesiącach stosowania serum.Warto dać tyle pieniędzy serum bardzo skuteczne.Mi to w aptece poleciła farmaceutka.Trochê drogie ale w 100%skuteczne.Polecam.

    OdpowiedzUsuń