12 mar 2014

SemCo Olej Rzepakowy z Wielkopolski

    Przedstawiam Wam, znakomity olej Rzepakowy z Wielkopolski firmy SemCo. To moja pierwsza rzecz, którą dostałam na spotkaniu własnie ja ;) Wręczyła mi go Pani ze sklepiku Koneser Zdrowia .
Od producenta :

      Jest ze starannie dobranych polskich nasion rzepaku bezerukowego, odmianie podwójnie uszlachetnionej, wytwarzany metodą na zimno, czysty, nierafinowany o charakterystyczny smaku i zapachu olej rzepakowy. Olej rzepakowy jest wyśmienity do surówek, sałatek, majonezów, sosów Winegret i Dresingów, zup mięs, ryb, pieczywa, ziemniaków, kasz itp .
   Jedna łyżka zabezpiecza dzienne zapotrzebowanie w Niezbędne Nienasycone  Kwasy Tłuszczowe. Posiada ca 60 % kwasu linolowego, dzięki temu możemy go używać do krótkiego, jednorazowego smażenia potraw np. mięs, ryb, naleśników itp.

  Moja opinia :
     Nie wiedziałam, że olej może mieć zapach ... i smak, zaiste- jestem w szoku  :D Tak go używałam z namiętnością, że nie zdążyłam zrobić sałatki. Nic straconego ponieważ mam w planie zaopatrzyć się w niego jeszcze nie raz. Teraz jeszcze za mną chodzi, olej rydzowy . Tak o nim Pani na spotkaniu mówiła że się skuszę na pewno !!!
    Jest może nie za tani, bo za taka buteleczkę trzeba zapłacić mniej więcej tyle co za zwykły olej w sklepie, ale ten nie jest zwykły -ten jest zdrowy!  Panią z Koneser Zdrowia bardzo przepraszam za brak zdjęć jakiejkolwiek potrawy, ale takie dobre było że nie zdążyłam nawet pomyśleć, co by aparat wziąć do ręki  :)  W innym poście są zdjęcia placków ziemniaczanych i ryżu ze szpinakiem tam dodawałam owego oleju ;)                                                            Bardzo go POLECAM !!!

13 komentarzy: