16 sty 2014

By skóra spała spokojnie

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą skóry która jest nieuleczalna można jedynie łagodzić jej objawy i działać profilaktycznie. Tym bardziej interesują mnie rzeczy, które sprawiają że azs może choć trochę odpuścić i nie będzie się pojawiać. U Antosi zmiany azs pojawiają się głównie na nogach, pośladkach czasem na brzuchu a widok jak drapie się do krwi nie jest najpiękniejszym :(. Piżamka od Dermasova przybyła do nas w najlepszym momencie.
Materiał Evolon®, z którego uszyte są produkty DERMASOVA, ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale. Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędna, w celu wykluczenia nadkażenia m.in. bakteryjnego, które jest częste przy atopowym zapaleniu skóry.


Naszym celem jest zaproponowanie rodzicom dzieci chorych na atopowe zapalenie skóry takiej bielizny nocnej, która wspomaga leczenie chorej skóry (azs u dzieci). Proponujemy rodzicom produkty o sprawdzonym działaniu antyroztoczowym oraz zapobiegającym rozwojowi grzybów i bakterii na skórze – właściwości Evolon® w tym zakresie nie budzą żadnych wątpliwości. Potwierdzają to odpowiednie certyfikaty.
W leczeniu atopowego zapalenia skóry nie bez znaczenia jest wsparcie emocjonalne dziecka, badania naukowe wskazują bowiem na fakt, że AZS u dzieci pogłębia się w wyniku stresu. Noszenie piżamki, która nie będzie kojarzyć się z bandażami, może wspomóc dziecko w trudnym procesie choroby. Dzięki temu nie jest ono narażone na to, że jego życie będzie wypełnione samym procesem leczenia skóry – największego z naszych organów.Byłam ciekawa działania piżamki. Jako, że Antosia ma też alergie na roztocza piżamka posiadała dodatkowy atut na plus bo również ogranicza kontakt z roztoczami. Na pewno piżamka wyróżnia się wyglądem niezbyt przypomina te normalne. Antosia wyglądała trochę jak ze średniowiecza :) taki oto mały giermek :D. Zastanawiałam się jak zareaguje na piżamkę i czy będzie ją chciała włożyć. Nie miałam się czym martwić była bardzo zadowolona i spodobała jej się piżamka, Michasia też była pod wrażeniem i również w niej chciała spać. Dziewczyny używają ją na zmianę i widzę poprawę stanu skóry u obydwu. Skóra Antosi po nocy jest nadal dobrze nawilżona, plamy które były szybko znikają. Znika również świąd i co ważne przestała się drapać dzięki czemu już nie rozdrapywała sobie strupków. U Michasi, której największym problemem jest bardzo sucha skóra skłonna do alergii tez nastąpiła poprawa, również u niej po nocy skóra była dobrze nawilżona. U nas piżamka sprawdziła się w 100% .


Podpis

23 komentarze:

 1. Piżamka piękna, a modelka jeszce piękniejsza :)
  współczuję zmian atopowych, też mam córkę z tym problemem, już od kilkunastu lat :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie jest najgorzej u nas z azs no ale jednak utrudnia on życie :(

   Usuń
 2. Córcia wygląda w niej uroczo i najważniejsze, że pomaga :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To super że się sprawdziła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. słodka ta piżamka a mała w niej cudownie wyglada

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak to stwierdziła chrzestna Antosi jak ze średniowiecza

   Usuń
 5. W życiu nie słyszałam o tego typu piżamkach - ileż to człowiek się może dowiedzieć z blogów :*:)

  OdpowiedzUsuń
 6. strasznie podobają mi się takie piżamki, chciałabym mieć taką :-)

  weronikarudnicka.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. super, że jakiś produkt Wam trochę pomaga z azs.

  OdpowiedzUsuń
 8. zapraszam na rozdanie:) http://madziakowo.blogspot.com/2014/01/rozdanie-z-omegemed.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajnie, że piżamka nie zawiodła ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajnie,ze można kupic takie ubranka i trochę ulżyć dziecku w chorobie,

  OdpowiedzUsuń