21 sty 2014

Dzbanek filtrujący Dafi

Przedstawiam wam dzbanek filtrujący od Dafi

Informacje od producenta:


Dzbanki filtrujące Omega Unimax o pojemności całkowitej 4,0 l. (pojemności wody przefiltrowanej ok.1,7 l.) z wskaźnikiem wymiany wkładu LED Sensor jest doskonałym sposobem otrzymywania czystej wody, pozbawionej chloru, metali ciężkich (np. ołów , miedź) i in. szkodliwych substancji. Wystarczy napełnić dzbanek filtrujący wodą z kranu i odczekać kilka minut, aż woda się przefiltruje.

Dzbanek filtrujący Omega wyposażony jest w filtr wymienny DAFI Unimax, przeznaczony  dla osób, które chętnie gotują oraz posiadają rodzinę, przez co częściej sięgają po wodę. Z myślą o nich stworzyliśmy wkład skutecznie filtrujący 150-200l wody*. 

Posiadając dzbanek filtrujący DAFI masz gwarancję, że woda dostarczana do Twojego gospodarstwa domowego stanie się idealna do przygotowywania gorących i zimnych napojów, ale również do przygotowania posiłków dla całej rodziny (szczególnie zup, mlek i kasz dla małych dzieci) czy na przykład kostek lodu, itp.

STOSUJĄC DZBANKI DO FILTROWANIA WODY ZAPOBIEGASZ TWORZENIU SIĘ KAMIENIA KOTŁOWEGO W URZĄDZENIACH AGD TAKICH JAK CZAJNIK CZY ŻELAZKO. 

Integralnym elementem każdego dzbanka jest wkład filtrujący. To właśnie zawarta w nim odpowiednio dobrana i systematycznie kontrolowana mieszanka filtrująca znacznie redukuje twardość wody, zawartość niektórych metali ciężkich, związków chloru oraz innych substancji niekorzystnie wpływających na nasze zdrowie.Filtry DAFI poprawiają smak, zapach i barwę wody. Zawarty wewnątrz wkładu węgiel jest impregnowany srebrem, które ma właściwości antybakteryjne i zapobiega rozwojowi drobnoustrojów przez okres 30 dni.

NALEŻY PAMIĘTAĆ O WYMIANIE WKŁADU FILTRUJĄCEGO CO JEDEN MIESIĄC LUB PO PRZEFILTROWANIU 150- 200L*.

Wskaźnik LED sensor dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu informuje o stanie wkładu w momencie każdorazowego podniesienia dzbanka. Jeśli dioda led świeci na niebiesko - twój filtr jest dobry. Jeśli zaświeci się dioda w kolorze czerwonym - filtr należy wymienić.

Systemy filtrujące marki DAFI posiadają:

ATEST PZH

POZYTYWNĄ OPINIĘ INSTYTUTU MATKI I DZIECKA

NIEMIECKI CERTYFIKAT LGA

Moja opinia:


Dzbanek ma 4 litry pojemności całkowitej a przefiltrowanej ok 1,7 litra. To dość dużo i dobrze  bo jak się okazuje dużo wody zużywamy. Nie mając dzbanka nie byłam świadoma ile wody się zużywa w domu. Dzbanek jest zrobiony solidnie, rączka dobrze leży w dłoni i dzbanek w sumie nie wydaje się tak ciężki. W dzbanku zastosowano diodę led gdy świeci ona na niebiesko wkład jest dobry gdy na czerwono filtr należy wymienić. 


Moja Antosia miała dużo frajdy bo strasznie interesowała ją dioda i często wdrapywała się na stołek i przyciskała by zobaczyć jak dioda świeci. Przefiltrowanej wody używam praktycznie cały czas do gotowania. Przefiltrowana woda smakuje inaczej, nie osadza się kamień w czajniku.8 komentarzy:

 1. a skąd masz taki fajny dzbanek?

  OdpowiedzUsuń
 2. hahaha właśnie skąd masz skąd masz? :P Fajny ten dzbanek :D

  OdpowiedzUsuń
 3. ja również go mam a kupiłam w sklepie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja mam ten http://www.youtube.com/watch?v=8hwTqrzYi40 :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyglada bardzo ladnie, tak nietypowo

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ten dzbanek filtrujący Omega od Dafi. Kupiłam ze względu na pojemnośc, sporą rodzinkę mam, do gotowania też filtruję, w parę chwil mam czyściutką wodę gotową do gotowania. Jest dobry.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja u siebie od lat mam tej marki https://www.oleole.pl/dzbanki-filtrujace,_Brita.bhtml i zadowolona bardzo jestem. Wkłady można kupić praktycznie wszędzie a jakość wody i smak bardzo mi odpowiada. Jakiś czas temu szukałam dla znajomej na prezent, to są naprawdę niewielkie pieniądze a jaka różnica i ile korzyści dla zdrowia naszego.

  OdpowiedzUsuń