1 maj 2013

Bakteriom mówimy nie

Testujemy 2 rodzaje żeli antybakteryjnych jeden ze Skarbu Matki a drugi OsmozaCare. Zaczął się sezon spacerowy u nas na dobre a dziewczyny wiadomo pobrudzić się lubią a same mokre chusteczki nie wystarczą.

Żel do mycia rąk Skarb Matki
 Firma MacKar istnieje już na Polskim rynku od 60 lat.Najlepsze w tym jest to, że to firma rodzinna a takie to chyba rzadkość na rynku. teraz prowadzi je II i III pokolenie. Jak widać można prowadzić rodzinnie biznes da się :). Zresztą na stronie można przeczytać wywiady i dowiedzieć się o rodzinnie.


Opis producenta:
Żel do mycia rąk Skarb Matki to prosta i skuteczna formuła ułatwiająca utrzymanie higieny skóry rąk w trudnych warunkach. Dzięki zawartości etanolu i substancji bakteriobójczej zabija prawie 100 % * bakterii takich jak : E. coli (pałeczki okrężnicy), S. aureus ( gronkowca złocistego) oraz wiele innych groźnych bakterii tlenowych i wirusów. Forma żelu sprawia, że preparat bardzo łatwo rozprowadza się, wchłania i jednocześnie usuwa widoczny brud . Nie pozostawia uczucia lepkości. Dodatek estrów kokosowych gliceryny natłuszcza, nawilża i wygładza delikatną skórę rąk. Po zastosowaniu żelu ręce są równie czyste jak i wypielęgnowane.
Żel sprawdzi się zarówno w podróży , na spacerze jak w domu np. po zwykłych czynności higienicznych /wizyta w toalecie, zmiana pieluszek/. Wygodne, małe opakowanie zmieści się w każdej kosmetyczce, w małej kieszonce dziecka i w ciasnym schowku samochodowym.
Dodatkową atrakcją opakowania jest sprawiający trójwymiarowe wrażenie rysunek dna morskiego. Zaciekawi każde dziecko a rodzicom łatwiej będzie umyć małe i ruchliwe rączki.


Skład:


Ethyl Alcohol Denat., Aqua, Glycerin, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Carbomer, Parfum, Didecyldimethylammoniumchloride.

Działanie:


  • usuwa 100% bakterii
  • usuwa widoczny brud z powierzchni rąk
  • szybko wysycha
  • po zastosowaniu dłonie nie lepią się
  • delikatnie nawilża


Nasza opinia:

Żel jest w lekkiej plastikowej butelce o pojemności 80 ml, ozdobionej rysunkiem dna morskiego. Zamknięcie jest wygodne bo otwieramy jednym palcem i spokojnie możemy też tak zamknąć, nie ma obawy że może się otworzyć samo w torebce gdyż zamknięcie trzymam mocno. Żel jest przeźroczysty, gęsty i dość wydajny,  nie potrzeba dać dużo by wyczyścić ręce. Po nałożeniu na ręce czuć zapach alkoholu i przez jakiś czas utrzymuje się na dłoniach i znika, pozostawiając dobrze nawilżone ręce. Dużym plusem jest to, że szybko się wchłania i nie zastawia żadnego nie miłego uczucia. Dziewczyny bardzo polubiły stosowanie żelu i chętnie go stosują. Nam bardzo przydał się w czasie pobytu w szpitalu gdzie jak wiadomo skupisko bakterii ogromne.

Antybakteryjny żel do rąk OsmozaCareOpis producenta:
Dezynfekuje dłonie, oczyszcza je i nadaje im świeżości. Nie ma nic lepszego, gdy chce się mieć czyste ręce, a w pobliżu nie ma wody ani mydła. Wtedy wystarczy nałożyć na dłonie niewielką ilość żelu, dokładnie go rozprowadzić i pozostawić do wyschnięcia. Naturalny ekstrakt z grejpfruta wzmacnia działanie antybakteryjne.
Środki ostrożności: 
Stosować tylko na zdrową skórę. Produkt łatwopalny. W razie kontaktu z oczami przemyć wodą. W przypadku spożycia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu etykietę produktu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Dzieci w wieku powyżej 3 lat mogą stosować produkt wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych. Przechowywać w temperaturze 0°C-35°C. Nie przechowywać produktu w miejscu bezpośrednio wystawionym na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur.

Skład:
 alkohol CAS 64-17-5 (60% m/m), Isopropyl alcohol CAS 67-63-0 (15% m/m), Glycerin, Grapefruit extract.

Działanie:
  • usuwa 99,9% bakterii
  • działa grzybobójczo
  • zwalcza wirusy
Nasza opinia:


Żel jest w lekkiej plastikowej butelce o pojemności 100 ml. Zamknięcie jest wygodne bo otwieramy jednym palcem i spokojnie możemy też tak zamknąć, nie ma obawy że może się otworzyć samo w torebce gdyż zamknięcie trzymam mocno. Żel jest przeźroczysty, gęsty i dość wydajny,  nie potrzeba dać dużo by wyczyścić ręce. Podobnie jak w przypadku poprzednika po nałożeniu na ręce czuć zapach alkoholu ale po chwili zapach znika i czuć zapach grejpfruta. Po aplikacji mamy uczucie świeżości, żel szybko się wchłania i nie pozostawia nie przyjemnego odczucia. Żel również dobrze spisał się w szpitalu gdyż szpitalne żele antybakteryjne strasznie wysuszają skórę dłoni.


Oba żele bardzo dobrze się spisały i oba dobrze tolerowane były przez córki. Z czystym sercem polecam oba :) 
5 komentarzy: