1 sie 2013

Zestaw sztućców Tiny TUM TUM

Sztućce które dostałam od sklepu Strefa Rzeczy Ulubionych  powędrowały do Iwony i jej synka Krystiana, moja Antosia od dłuższego czasu je już normalnymi sztućcami.
Producent: TumTum
Wiek dziecka: od 1 do 3 lat

Wyjątkowy zestaw sztućców, który nie tylko idealnie pasuje do małych rączek dziecka, ale również fantastycznie umila dziecku czas oczekiwania na posiłek, dzięki zabawnym postaciom, które dziecko może ułożyć ze sztućców. Postacie zwierzątek można łączyć na różne sposoby.


Szczegóły:
 łyżeczkowaty kształt widelca ułatwia dziecku nabieranie odpowiednich ilości jedzenia
 proste krawędzie łyżeczki
 produkt wolny od BPA, ftalanów i PVC, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny dla dziecka
 sztućce mogą być myte w zmywarce
 zabawne wzory pobudzają wyobraźnię

Moja opinia:
Wraz z synkiem, Krystianem, mieliśmy okazję testować sztućce świnki. Małemu bardzo spodobał się wzór, początkowo oglądał go z zaciekawieniem i śmiał się gdy mama łączyła i rozdzielała świnkę. Kiedy wręczyłam Krystianowi łyżeczkę i podałam deserek od razu zaczął kombinować jak tu zjeść swojego "delikateska". Początkowo miałam wrażenie że troszeczkę przeszkadza Mu szerokość rączki i to że jest króciutka, ale poradził sobie znakomicie. Jeśli chodzi o widelczyk z nim szło nam gorzej, przez bardziej zaokrągloną główkę, Krystianowi źle nabijało się kawałki parówek i trochę się denerwował, możliwe, że przyczyna leżała w tym, że wcześniej używał bardziej "kanciastych" widelczyków, które z łatwością nabijały kawałki parówek, ziemniaczków, mięska itp.

Niemniej jednak zestaw uważamy za świetny. Kolorowe Wzory świetnie trafiają do dzieci dobrze się trzymają, nie ścierają się. U nas nie do końca sprawdziły się prawdopodobnie dlatego, ze Mały wcześniej jadł innymi modelami - dłuższą i węższą łyżeczką i bardziej kanciastym widelczykiem, przez co przyzwyczaił się już do innego typu sztućców.
Polecamy jednak zestaw dla wszystkich którzy zaczynają swoje kroki w nauce samodzielnego jedzenia, ponieważ kolorowe wzory przyciągają uwagę dzieci i sprawiają, że Maluchy chętniej próbuję swoich sił w samodzielnym pałaszowaniu potraw.Testował Krystian syn Iwony


10 komentarzy:

 1. Ładniusie te sztućce dla maluchów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczne te sztućce :) Lubię motywy ze świnkami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowe sztućce.Rośnie młode pokolenie testerów

  OdpowiedzUsuń
 4. Widelce dla małych dzieci robią najczęściej zaokrąglone i przez to bezużyteczne niestety. Nasze wszystkie leżą nieużywane, Buba je widelczykami do ciasta.

  OdpowiedzUsuń
 5. Emilka ma z motywem żabki- też urocz są ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. W przypadku gdy nasze małe dzieciaki zaczynają jeść samodzielnie to przede wszystkim takie sztućce muszą być bezpieczne. W innym przypadku po prostu nie wolno dawać metalowych łyżek czy widelców takim maluchom. Ja mam u siebie w kuchni dużo sztućców od https://duka.com/pl/jedzenie-i-serwowanie-potraw/sztucce i jestem przekonany, że na pewno one nie są dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń